Zdroj: https://turek.savana-hosting.cz/mojeokoli/system/index.php?a=187  •  Vydáno: 30.11.2011 17:15  •  Autor: Turek

Soutěž která nevyšla

Nedávno jsme organizovali dřevěnou bitvu
Bitvu o Morii, byl to již 9. ročník a letos dorazilo
cca 80 lidí, většina bojovala, ale bylo tam i hodně


Bitva o Morii

fotografek a fotografů. Kromě samotné bitvy jsme si připravili soutěž o nejlepší kostým a nejlepší fotografie z akce. Nejlepší kostým se často volí přímo na místě a fotografie se neřeší. Jenže my chtěli přitáhnout lidi k diskuzi o akci a provést férovější hodnocení později na internetu. Takže jsme připravili soutěž tak, že lidé co chtějí jít do soutěže o nejlepší kostým, fotografii, pošlou po akci fotky na můj email. Počkáme 10 dnů aby bylo dosti času a potom spustíme hlasováni po internetu. Chtěli jsme dát hlasováni o foto i mimo komunitu dřevárniků, třeba mezi fotografy atp... na pravidla i soutěž jsme upozorňovali jak přímo na akci (několikrát), tak na stránkách. Cena pro vítěze byla (je) triko s logem akce. Čekáme tedy na nějaké fotky a ono přišly tři reakce.

Na kostýmy se ozvali dva lidé, fotografie poslal jedna fotografka a teď uvažujem kde je problém.
Málo atraktivní cena? No to nevím, vždyť si myslím že často je odměna pro soutěžicí jen uznání že je nejlepší.
Málo vysvětlené pravidla soutěže? Na soutěž a pravidla se upozorňovalo několikrát.
Bylo málo času? To si taky nemysíme 10 dní je dost času i pro člověka co by jel hned po akci na dovelnou. Možná až příliš protože zájem lidí o akci vyprchá po prvních dnech, kdy shánějí informace o průběhu akce,nebo fotkách.

Osobně si myslím, že jsme chtěli něco víc po lidech a to vlastní iniciativu, což se asi dnes moc v našem školství neučí. Teď je otázka jak se k soutěži postavit. Po poradě naši skupiny, kde byly dva názory zvítězil ten, že odměníme ty co se zůčastnili. Budem čekat na příšti rok a doufat že se zůčastní více lidí. Zvolili jsme tuto variantu, protože jít druhou cestou tzn. oslovit direktně lidi s dobrými kostýmy, fotografy co fotili na akcí, se slovy zdali by se opravdu nechtěli zapojit do soutěže, by soutěž letos možná udělalo zábavnější a napínavější. Ale nebylo by to řešení do budoucna. Lidé by to zase dostali naservírované na talíři, tak jak mnoho lidí v životě chce a vyžaduje a nic by se nezměnilo. Nemluvě, že by to bylo nefér vůči těm pár aktivním lidem co mezi náma jsou.

Nebo si jen tak naivně myslíme že lidé chtějí soutěžit a oni se jen baví a nic neřeší. Tím bych chtěl ještě dodat, vážime si všech kdo dorazili, bojovali, fotili. Toto jen taková úvaha nad soutěží. Třeba se tu objeví názor, co jsme udělali špatně.